سفارش تبلیغ
صبا
با تحقّق اخلاص، دیدگان نور می گیرند . [امام علی علیه السلام]
Converts to Islam - مسجد و کلیسا - mosque&church
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • مسجد و کلیسا
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • معرفی کتاب Converts to Islam

  "بسم الله الرحمن الرحیم کتابشناس: طاهره قائمی اواخر قرن بیستم و اوایل قرن 21، سراسر دنیا مملو از مذاهب و مشربهای گوناگونی شده است. پیروان این مذاهب بدون هیچ گونه اجبار و تنها با بیدار شدن فطرت الاهی خود، به آیین مقدس اسلام رو می آورند. این موج اسلامخواهی رفته رفته، زنده تر و فروزانتر می شود. این در حالیست که خداستیزان و صاحبان زر و زور تمام سعی خود را در خاموش کردن این نور الاهی و تمایل فطری انسانها به کار بسته اند. تهمتها و فشارهای سیاسی، فرهنگی و مذهبی هیچ یک نتوانسته از گسترش این موج جدید و مقدس جلوگیری کند. "

  "کتاب حاضر با نام Converts to Islam یا اسلام آورندگان، سرگذشت جذاب چنین افرادی است که با وجود مشکلات فراوان، از قبیل فشار خانواده و دوستان، تبلیغات منفی رسانه ها و از همه مهمتر پایبندی به دین سابق، تنها در آرزوی یافتن حق و حقیقت به جستجویی مقدس و معنوی پرداخته، سفری روحانی و پرماجرا را شروع کرده اند و سرانجام به ساحل امن و آرامش یعنی آیین مقدس اسلام رسیده اند.

  مولف کتاب:
  چنانکه در آغاز این کتاب اشاره شده، داستانهای این کتاب کاملا واقعی و مستند است و مولف بعد از خاطر نشان کردن این نکته به در دست داشتن اسناد کتبی برای داستانها اشاره کرده است. هر چند مولف نام کامل خود را ننوشته ولی در اینترنت پایگاهی دارد که آدرس این سایت را در اختیار خوانندگان قرار می دهد:www.convertstoislam.com
  نویسنده خود را با نام زینب معرفی کرده و خود نیز یکی از تازه مسلمانان است.

  شناسنامۀ کتاب:
  کتاب محصول انتشارات انصاریان و منتشر شده در شهر قم می باشد.
  در سال 2005 میلادی منتشر شده؛ شامل 364 صفحه است که در تیراژ 2000 نسخه در نوبت نخست منتشر گردیده.
  کتاب به شخصی به نام «عاشق حسین» تقدیم شده که بنا به نوشتۀ مولف وسیلۀ هدایت بسیاری به اسلام بوده.

  محتوای کتاب در یک نگاه:
  هر چند مولف اظهار می دارد داستانها از سراسر دنیا فرستاده شده ولی به نظر می رسد بیشتر این سرگذشتها، از کشورهای انگلیسی زبان و به خصوص آمریکا، انگلستان و تعداد کمتری هم از کشورهایی مانند استرالیا، اسکاتلند، ایرلند و ... باشد.
  تقریبا تمامی سرگذشتها، نگارش خود راویان است و این نکته به جاذبۀ کتاب افزوده است. اصالت داستانها و سبکهای گوناگون نگارشی عاملی تاثیر گذار در مخاطبان کتاب می باشد. در برخی سرگذشتها قدرت بالای نویسنده، خواننده را به یاد رمانها و داستانهای مشهور می اندازد(مانند سرگذشت صابره عبدالحی یا یوسف استیس) و برخی داستانها هم گویای این نکته است که راوی زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود به کار گرفته است.
  مولف در انتهای هر سرگذشت، آیه ای از قرآن ذکر کرده که به شکل مستقیم یا غیر مستقیم، با مفاهیم خاطرۀ نقل شده، ارتباط دارد. در آغاز و انتهای کتاب نیز دو حدیث از حضرت علی(علیه السلام) مطرح شده است.

  علل گرایش به اسلام در میان سرگذشتها:
  گروهی از این تازه مسلمانان، با کشف دروغهای بزرگ سیاسی و تهمتهایی که در جهان غرب به اسلام و مسلمانان زده می شود، جذب اسلام شده اند. برخی دیگر اسلام را با توجه به دیدگاه اجتماعی و نگاه ارزشی و همراه با احترامی که به زنان دارد، پذیرفته اند. برخی از این رهیافتگان مانند یکی از سرخپوستان مسلمان شده، با توجه به مباحث علم زبانشناسی اجتماعی، و تاثیری که اسلام بر فرهنگ و زبان مردمش داشته، به اسلام نگریسته و مسلمان شده است. شخص بزهکاری به دلیل ارزشی که اسلام برای شخصیت او قائل شده و او را تحت حمایت خود قرار داده، به اسلام گرایش پیدا کرده به آن عشق می ورزد. دیگری با رویای صادقانه به سوی اسلام هدایت شده، و شخص دیگری با نگاه شاعرانه ای که داشته، اسلام و مسلمانان را احساسی ترین و شاعرانه ترین دین و مردم یافته است. تازه مسلمان دیگر به دلیل زندگی پاک و اخلاقی مسلمانان و جاری بودن اخلاقیات در عرصه های گوناگون زندگیشان، اسلام آورده و شخص دیگر به این علت مسلمان شده که قرآن بیماریش را شفا داده است. یکی از هنرمندان تئاتر و نمایش، به جهت نگاه هنری اسلام به این آیین جهانشمول علاقمند شده و دربارۀ اسلام کنجکاو شده است. عدۀ زیادی از رهیافتگان هم به جهت قانع نشدن از تعالیم مسیحیت و عدم درک خدایی که این دین را به پیروانش معرفی می کند، به دنبال حقیقت رفته و آن را یافته اند. مفاهیمی چون تثلیث، منجی بودن حضرت عیسی(علیه السلام) و نیز تناقضهای آشکار در متن انجیل و پیاده نشدن فرامین آن در زندگی روزمرۀ مسیحیان انگیزه ای برای تحول آنان بوده است.
  می توان ادعا کرد در تمامی این سرگذشتها، به نوعی تحیر و سرگشتگی در میان انبوه باورها و عقاید اشاره شده است و بیشتر آنان از خدا تقاضا کرده اند که راه حقیقت را به آنان نشان دهد، خواسته یا ناخواسته، سفری معنوی و در عین حال پرفراز و نشیب را برای یافتن حقیقت و واقعیت آغاز کرده اند.
  بسیاری از این رهیافتگان بعد از یافتن اسلام، احساس کرده اند که از قبل مسلمان بوده اند، ولی از این مسلمان بودن آگاهی نداشته اند. از دیدگاه این رهیافتگان، اسلام همان مبانی فطری انسانها را مطرح می کند.
  از لابه لای خاطرات درج شده در کتاب می توان به فشار شدید رسانه های آمریکا و در نتیجه افکار عمومی این کشورها و به ویژه مردم آمریکا، پس از وقایع 11 سپتامبر بر مسلمانان پی برد.
  در این کتاب کمتر بحث مذهبی مطرح شده است و بیشتر به گرایش به اسلام تاکید شده است.
  قابل ذکر است مولف کتاب، از انتشار مجموعۀ دیگری از این سرگذشتها خبر می دهد و از تازه مسلمانانی که کتاب او را می خوانند خواسته است، سرگذشتشان را برای او به آدرس اینترنتیش بفرستند.
  "

   

  http://www.rahyaftegan.com/asp/index.asp?Link=Des.asp&Code=25&OnvanID=5

  http://kelisa-masjed.blogfa.com

   

     پدر آریوس ::: پنج شنبه 85/12/17::: ساعت 10:29 صبح
  نظرات دیگران: نظر


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 28
  بازدید دیروز: 23
  کل بازدید :231680

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  Converts to Islam - مسجد و کلیسا - mosque&church
  پدر آریوس
  این وبلاگ بر آن است تا در فضایی آرام ، عقلانی و منطقی به مناظره و گفتگو با برادران و خواهران مسیحی جویای حق و حقیقت بپردازد.

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>فهرست موضوعی یادداشت ها<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  Converts to Islam - مسجد و کلیسا - mosque&church

  >>> لوگوی دوستان<<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<
  پارسی بلاگ، پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ
  2006-ParsiBlog™.com ©