سفارش تبلیغ
صبا
هنگام فتنه چون شتر دو ساله باش نه پشتى تا سوارش شوند و نه پستانى تا شیرش دوشند چنان زى که در تو طمع نبندند . [نهج البلاغه]
رهیافتگان - مسجد و کلیسا - mosque&church
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • مسجد و کلیسا
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • تینا جاسکی: وقتی ائمه را صدا می زنم جواب می گیرم

  به مناسبت تجلیل روز زن و روز مادر مراسم جشنی با حضور دویست نفر از خواهران شاغل و بازنشسته سازمان جهادکشاورزی فارس برگزار شد.


  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فارس نما و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس، در این مراسم مهندس رضوی رئیس سازمان ضمن گرامی داشت تولد بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری(س) وامام خمینی(ره) وتبریک به خواهران مجموعه ،از این جمع تلاشگر در سازمان قدر دانی نمود.

  وی ضمن اشاره به تقارن سالروز ولادت حضرت زهرا(س) وامام خمینی(ره) گفت: که زنان و دختران ما با الگو گرفتن از فاطمه زهرا(س) نقش بسیار موثر و چشمگیری در دوران انقلاب و دفاع مقدس ایفاء نمودند که هم اکنون نیز این راه راادامه می دهند.

  سپس تینا جاسکی زن مسلمان شده امریکایی ضمن بیان چگونگی مسلمان شدن خود گفت :خداوند چشم وقلب من را باز کرد و اسلام را به من نشان داد و از زمانی که مسلمان شده ام احساس میکنم که یک سفر معنوی را شروع نموده ام ،سفری که تمام فکرهای گذشته من را عوض کرد و مرا به خدا و اهلبیت علاقمند نمود به صورتی که وقتی صدای ائمه میزنم جواب میگیرم.

  وی افزود :امروز زنان مسلمان وظایف سنگینی دارند که مهمترین ان آموزش مسایل دینی ومذهبی به فرزندان می باشد .

  این برنامه بااجرای گروه سرود کوثر سازمان جهاد کشاورزی ،گروه موسیقی سنتی ،نمایش نامه و اهدای هدایا به خواهران خاتمه یافت.

  شایان ذکر است که تعداد دویست وپنجاه و نه نفر خواهر در سازمان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه مشغول به کهر می باشند که از این تعداد بیش از صدو بیست نفر دارای تحصیلات عالیه دانشگاهی می باشند.

  فارس نما

  منبع: http://www.rahyaftegan.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/6/31::: ساعت 8:55 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  زندگی تازه مسلمان فرانسوی در رمانی از خانم راضیه تجار

  راضیه تجار گفت که زندگی یک تازه مسلمان شده فرانسوی را در داستانی به نگارش درمی آورد.

  این داستان نویس به ایسنا توضیح داد که در حال مذاکره با یک زن تازه مسلمان شده فرانسوی ا ست تا زندگینامه اش را در قالب داستان تألیف کند.
  از تجار مجموعه ی داستان «آرام شب بخیر» و رمان «کوچه اقاقیا» نیز در نوبت انتشار دوم و سوم هستند.او همچنین قصد دارد سفرنامه حاجی را که به سفر چند سال پیشش به مکه معظمه مربوط می شود، به مناسبت ماه مبارک رمضان، ابتدا به صورت ستونی در یکی از نشریات و سپس به شکل کتاب برای چاپ آماده کند.وی در حال نگارش یک داستان دنباله دار با عنوان «پاورچین تا عشق» هم هست که به گفته خودش، داستانی خانوادگی اجتماعی ا ست و برهه زمانی اش دهه اول انقلاب و جنگ را شامل می شود.

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/6/31::: ساعت 8:45 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  همزمان با ماه مبارک رمضان، دیانا، دختر مسیحی کلمبیایی شب گذشته در بیت امام جمعه تبریز به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شد.


  به گزارش رسا، همزمان با ایام پرفضیلت ماه مبارک رمضان، دیانا، دختر مسیحی کلمبیایی شب گذشته، 25 شهریور ماه در بیت امام جمعه تبریز به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف و با جوان مسلمان و دانشجوی تبریزی ازدواج کرد. 


  محسن مجتهد شبستری در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با ادای احترام به دین مسیحیت و حضرت عیسی گفت: این دوشیزه با توجه کافی به حقانیت اسلام و اینکه با ظهور اسلام دین مسیحیت منسوح شده است، به مذهب تشیع مشرف شد، چنانچه خود حضرت عیسی مسیح بر آمدن اسلام و پیامبر آخر الزمان حضرت محمد (ص) تاکید داشته اند.

  امام جمعه تبریز پذیرفتن مذهب شیعه جعفری را عامل تکامل در گرایش به دین اسلام عنوان کرد و افزود: همان گونه که خانم دیانا با شناخت کامل بصیرت کافی این دین الهی را انتخاب کرده، اقرار به ولایت امیرمومنان (ع) شرط تکمیل و تعالی این تشرف است.


  گفتنی است، مهدی قره جه داغی همسر خانم دیانا سیسلیا مورنواوجدا و دانشجوی رشته کارشناسی خاک شناسی در دانشگاه تبریز با مراجعه به دفتر نهاد رهبری خواستار راهنمایی و همت مسئولان نهاد برای تشرف این دختر کلمبیایی به دین اسلام شد که مسئولان نهاد با ارایه راهنمای کامل و تشریح ابعاد دین اسلام به این دختر دانشجویی کلمبیایی زمینه تشرف او به اسلام و سپس ازدواج وی با این دانشجوی مسلمان را فراهم ساخت.

  همچنین یکی از بانوان مسلمان و عالمه تبریزی که به زبان انگلیسی مسلط بود، به عنوان راهنما و مشاور وی انتخاب شد تا هیچ گونه اجبار یا بی اطلاعی از این تشرف و ازدواج وجود نداشته باشد.

  همچنین دیانا سیسلیا در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری رسا که نام زهرا را برای خود انتخاب کرد، پس از تشرف به اسلام، انگیزه خود از گرایش به دین مبین اسلام را آسایش و امنیت در این دین الهی دانست و گفت: از خدا متشکرم که مرا با دین اسلام آشنا کرد تا در این مسیر مقدس قرار گیرم.

  لازم به ذکر است، زهرا قره جوداغی دانشجوی فلسفه و هنر دانشگاه هوگوی کلمبیا است.


  پدر آریوس ::: پنج شنبه 86/6/29::: ساعت 10:13 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  پروفسور نوویکوف استاد ریاضیات جهان مسلمان شد

  گزارش خبرگزاری شبستان ازکرمان این استاد برجسته ریاضیات جهان که در سالهای 2002 تا 2005 فعال ترین استاد جهان در رشته ریاضی شناخته شده است ,علت مسلمان شدن خود را معجزه قرآن دانست

  وگفت: مدتها در حل یک مسئله مهم ریاضی ناتوان شده بودم که عصری در عالم خواب وبیداری مردی با لباس عرب وچهره ای گندم گون به خوابم آمد وبه من گفت :حل مسئله تو در قرآن است , سه روز آن را در سینه بگیر تا مسئله ات حل شود . من نیز چنین کردم وبعد از سه روز جواب مسئله را یافتم .وبعد از این اتفاق دو سال درباره قرآن ودین اسلام تحقیق ومطالعه کردم ونتیجه گرفتم که شاید منظور آن شخص گرفتن معارف قرآن در سینه بوده است نه جلد آن. و فهمیدم قرآنی که با گرفتن جلد آن در سینه این اتفاقات می افتد اگر معارف آن را در سینه بگیریم چه اتفاقات بزرگی خواهد افتاد وقرآن می تواند منشا بسیاری از اتفاقات بزرگ وسرنوشت سازی باشد که سعادت و رستگاری بشر را تضمین می کند و به همین دلیل تصمیم گرفتم که مسلمان شوم و حاضرم با تمام قوا همه تکالیف اسلام را به طور کامل انجام دهم چون قرآن حق است پس همه تکالیفی هم که برگرفته از قرآن باشند نیز حتما حق است.
  شایان ذکر است این پروفسور بزرگ جهان هم اکنون 47 سال دارد وتا کنون به هیچ مذهبی اعتقاد نداشته ولاییک بوده است ولی اکنون شیعه شده است وبه خاطرارادت به امام جعفر صادق (ع) بنیانگذار مذهب جعفری اسم جعفر را برگزیده وپروفسور نوویکوف هم اکنون پروفسور جعفر نام دارد.

  علوم مربوط به امام جعفر صادق چنان پیشرفته و حیرت انگیز است که حتی در مواردی ، علوم امروزی نیز در درک آن عاجز است و این از معجزات ائمه شیعه است که چنین درک عظیمی از علوم داشته اند ولی اکثر ما از آن غافلیم ولی کسانی که حتی خدا را هم قبول ندارند در فهم آن از شیعیان جلو میزنند

  خبرگزاری شبستان به نقل از http://www.kbnocr.ir

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: چهارشنبه 86/5/31::: ساعت 3:31 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  دو زن انگلیسى به اسلام گرویدند

  دو زن انگلیسى که به تازگى به دین اسلام مشرف شده‏اند، طى گفتگویى با بى.بى.سى در باره علت اسلام آوردن خود مطالبى را بیان داشتند.

  هر دو زن که تحصیلات دانشگاهى خود را به پایان رسانده و قبلاً فعالیتهاى چشمگیرى در کلیسا داشتند، اسلام را به عنوان مذهب خود انتخاب کردند و مایلند فرزندانشان را نیز با این دین آشنا کنند.

  یکى از این زنان که «مریم» نام دارد، گفت: پس از مرگ پسرم و بر اثر رفت و آمد با دوستان مسلمان کم کم مایل شدم که چیزهایى در مورد اسلام بدانم. برادرم سالها پیش مسلمان شده بود و من در باره این دین اطلاعات قابل توجهى از او کسب کردم و پس از مدتى معتقد شدم که اسلام نه تنها به من آرامش مى‏بخشد بلکه با قلب، ذهن و جسم من سخن مى‏گوید.

  «رقیه» نیز در این باره گفت: همیشه به دنبال گمشده‏اى بودم و اعتقاد داشتم بسیارى از سؤالاتم بى‏پاسخ مانده است، این بود که پس از مطالعات و تحقیقات مفصل در باره اسلام به این دین گرویدم. از نظر اسلام زن و مرد با هم برابرند و این موارد براى من بسیار باارزش و مهم است.

  پیام زن شماره 120

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: چهارشنبه 86/5/31::: ساعت 3:26 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  مهندس نیکولای پیشکین: امام زمان سبب رسیدن به انسانیت واقعی است.

  مهندس نیکولای پیشکین، تازه مسلمان روسی، شامگاه شنبه، یکم فروردین ماه در جمع شماری از دانشجویان دانشگاه پیام نور وزوان اصفهان و شماری از طلاب حوزه علمیه قم در مرکز جهانی تخصصی حضرت ولی عصر(ع) ابراز داشت:

  امروز همه جهانیان تشنه عدالت و خداپرستی هستند و به سوی خدا روی آورده‌اند.

  وی ادامه داد: کسانی که در پی حقیقت نیستند به دلیل این است که حقیقت را در چیز دیگری می‌پندارند. .

  این طلبه غیرایرانی مطالعه کتاب «و آنگاه هدایت شدم می داند» را در پذیرش اسلام و مذهب شیعه به وسیله وی‌ موثر دانست و تصریح کرد: با خواندن این کتاب بسیاری از واقعیت‌ها برایم آشکار شد و پزوهش خود را برای شناخت بیشتر مذهب تشیع آغاز کردم.

  وی اظهار داشت: شناخت امام زمان(ع) انسان را به واقعیت می‌رساند و سبب رشد انسان می شود، از این رو هر مسلمانی باید همه تلاش خود را برای شناخت حضرت ولی‌عصر(عج) به کار ببندد.

  شبکه جهانی اطلاع رسانی امام مهدی(عج)

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com

     پدر آریوس ::: جمعه 86/5/26::: ساعت 10:24 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  تاثیر اسلام در خلق و خوی انسان

  دنی اولروم به‌جز این‌که یک فوتبالیست خوب است، یک انسان بسیار خوش‌ قلب و مهربان است، با لبخند به پرسش‌‌های شما پاسخ می‌دهد و مهربانی در سیمایش موج می‌زند...

  دنی اولروم به‌جز این‌که یک فوتبالیست خوب است، یک انسان بسیار خوش‌ قلب و مهربان است، با لبخند به پرسش‌‌های شما پاسخ می‌دهد و مهربانی در سیمایش موج می‌زند... او پس از نزدیک به چهار سال زندگی در ایران تصمیم گرفته که با ما ایرانی‌ها زندگی‌ کند، تا جایی که با یک بانوی ایرانی ازدواج کرده و به اسلام رو آورده و نام خود را <عرفان> گذاشته است. او حالا در ورزش ایران هم نامی شناخته شده و با 17 گل، آقای گل لیگ برتر ایران است، (این گفتگو پیش از اتمام لیگ انجام گرفته است)، چارچوب دروازه را خوب می‌شناسد و از شم‌گلزنی بالایی برخوردار است... <عرفان اولروم> در خانواده‌ای به دنیا آمده که پدر و مادرش از تحصلیکرده‌های نیجریه هستند، پدرش استاد دانشگاه که البته چندسال پیش فوت کرده و مادرش پرستار بیمارستان است... او هم مثل خیلی از کودکان آفریقایی و همگام با آنها در خیابان‌های محل سکونتش پا به توپ شد... پنج سال بیشتر نداشت که به توپ ضربه زد، ضربه زد و زد و زد تا بزرگ شد، استعدادهای او تا حدی بود که در 15 سالگی به اروپا راه یافت و برای یک مرد از اهالی قاره سیاه این افتخار بزرگی بود که به تیم‌های اروپایی در سن و سال کم راه یابد... هنگامی که نیجریه برای اولین بار در جام جهانی 1994 آمریکا حضور یافت، عرفان 11 سال بیشتر نداشت، اما همراه با دیگر بچه‌های شهر( لاگوس)، آن بازی‌ها را به خوبی به یاد دارد، چرا که از تلویزیون بزرگ وسط میدان شهر، بازی‌ها را تماشا می‌کرد... همان سالی که نیجریه توانست بلغارستان و یونان را شکست دهد و از آرژانتین با مارادونا(1 -2) شکست خورد و در مرحله حذفی بلای جان ایتالیا شد و اگر حرفه‌ای‌گری <روبروتو باجو> نبود، شاید نیجریه آن بازی را (1-2) نمی‌باخت. او شاهد هنرنمایی مردان آن سال نیجریه، چون رشید یکینی، پیتر روفاهی، اوکه چوکو، جورج فنیدی، دانیل آموکاچی، آمونیکه و... بود و دوست داشت روزی مانند آنها باشد. درجام جهانی 98 عرفان 15 ساله بود و همان زمان در اوج فوتبال خود قرار داشت... همان‌ سالی که نیجریه توانست با غلبه بر اسپانیا و بلغارستان شگفتی‌ساز جام شود، در جام جهانی 2002 هم نیجریه اگر در گروه سخت آرژانتین، انگلیس و سوئد قرار نمی‌گرفت، به طور حتم به مرحله دوم راه می‌یافت... می‌گوید: <آن جام بدشانس بودیم، اما بدشانس‌ترین دوران فوتبال نیجریه، آن‌جا بود که نتوانستیم به جام جهانی 2006 راه یابیم.>

  او حالا در ایران برای خود آوازه‌ای در کرده است، عرفان از گفتگو کمی فاصله می‌گیرد، اما زمانی که روی جلد شماره گذشته مجله خانواده سبز را دید و متوجه شد که مدیر لوازم خانگی ال.جی در ایران مسلمان شده و ما یک گزارش کامل از او تهیه کردیم، تصمیم گرفت در گفتگو با خانواده سبز شرکت کند و از خودش برای خوانندگان مجله ما بیشتر بگوید... با این انسان مهربان و خوش‌ قلب و البته کم حرف به گفتگو نشستیم، گر چه دل‌مان می‌خواست از او بیشتر بپرسیم و او بیشتر پاسخ دهد، اما محدودیت صفحه باعث شد تا تنها دو صفحه را به او اختصاص دهیم... حرف‌های این تازه مسلمان شده که مثل خیلی از افراد دیگر به درک، ایمان و اعتقاد از آخرین دین خداوند رسیده‌ را بخوانید... نام او را به‌خاطر داشته باشید... <عرفان اولروم.> جا دارد از همسر اولروم <ندا خیری> تشکر ویژه‌ای داشته باشیم که در تهیه این گزارش ما را یاری داد.
  _ _ _
  _ اولروم در کجا به ‌دنیا آمد؟
  عرفــان: من در سال 1983 در نیجریه به دنیا آمدم، در پایتخت این کشور لاگوس...
  _ مذهب شما در ابتدا چه بود؟
  عرفــان: من مسیحی کاتولیک بودم، همان دین و مذهبی که دیگر اعضای خانواده‌ام داشتند.
  _ چه شد که به فوتبال رو آوردید؟
  عرفــان: از اواسط قرن بیستم، تب فوتبال، سراسر آفریقا را گرفت... به‌جز کشورهای شمال آفریقا، مانند الجزایر، مراکش، تونس و مصر، کشورهای جنوبی این قاره هم روی فوتبال سرمایه‌گذاری‌های کلانی کردند، باشگاه‌هایی به‌وجود آمد و همچنین لیگ‌های باشگاهی در کشورهای این قاره انجام گرفت... همین امر باعث شد که مثل دیگر نقاط جهان، علاقه مردم به فوتبال چند برابر شود، از طرفی از بین کشورهای این قاره، مردم کامرون، سنگال، ساحل عاج، نیجریه، آفریقای جنوبی و زئیر با علاقه بیشتری فوتبال را دنبال می‌کردند و همین امر در سرمایه‌گذاری روی فوتبال تاثیر بسزایی گذاشت، به همین خاطر جوانان و نوجوانان هم رو به این ورزش آوردند و فوتبال همه‌گیر شد، هر هفته تماشاگران زیادی برای بازی‌های باشگاهی به استادیوم می‌رفتند، رسانه‌ها به این ورزش بیشتر می‌پرداختند و به همین خاطر کودکان این کشور، مثل من هم به فوتبال علاقه‌مند شدند. من از پنج سالگی با این ورزش آشنا شدم و خیلی سریع خودم را به سطح باشگاهی رساندم. ضمن این‌که خانواده ما از لحاظ مالی، اوضاع مناسبی داشتند.
  _ یعنی از چند سالگی؟
  عرفــان: از آن‌جا که قدرت بدنی‌ام خوب بود، بسیار زود به باشگاه‌های معروف نیجریه پیوستم و در سن 15 سالگی لژیونر شدم!
  _ چقدر زود!
  عرفــان: در 15 سالگی از پرتغال به من پیشنهاد شد و من هم به آن کشور رفتم.
  _ و پدر و مادرتان اعتراض نکردند؟
  عرفــان: چرا، آنها مخالف بودند که من به فوتبال ادامه بدهم، شاید زمانی که در کودکی با بچه‌های همکلاس و هم‌محل بازی می‌کردم، عشقم را جدی نمی‌گرفتند، اما زمانی که بزرگ‌تر شدم و سر از باشگاه‌های نیجریه درآوردم، دیگر نتوانستند مخالفت کنند، چرا که من به فوتبال عشق می‌ورزیدم، تا جایی که شب‌ها خواب فوتبال می‌دیدم. به هر حال پس از جلب رضایت‌شان به فوتبال رو آوردم.
  _ چند برادر و خواهر دارید؟
  عرفــان: ما سه برادر و چهار خواهریم که همه عاشق فوتبال هستیم، اما تنها من به شکل حرفه‌ای فوتبال بازی می‌کنم، ولی آنها همیشه حامی من بودند. ضمن این‌که من فرزند چهارم خانواده هستم.
  _ شغل پدر و مادرتان چه بود؟ آنها برای چه با فوتبال بازی کردن تو مخالف بودند؟
  عرفــان: ببینید، شاید اصلا شغل پدر و مادرم باعث شده بود که آنان با فوتبال بازی‌کردن من مخالفت کنند چرا که دل‌شان می‌خواست، من تحصیلات خود را ادامه می‌دادم... پدرم استاد دانشگاه لاگوس در رشته اقتصاد کشاورزی بود و مادر پرستار یکی از بیمارستان‌های بزرگ شهر... از این‌رو آنان دوست داشتند من درس بخوانم، اما برای من سرنوشت طور دیگری رقم خورد.
  _ و چه شد که به اروپا راه یافتید؟
  عرفــان: در 15 سالگی مسئولان باشگاه <یونیال> پرتغال به من پیشنهاد دادند و من خیلی زود لژیونر شدم، سپس به شمال اروپا - بلژیک- رفتم و در تیم <ونیره> بازی کردم، پس از آن مربیان تیم <دی‌پست> در مجارستان مرا خواستند، در پنجمین سال حضورم در اروپا به آلمان رفتم و در تیم <بورسیا >، به بازی پرداختم، پس از پنج سال حضور در اروپا به ایران آمدم.
  _ چه شد که به ایران آمدید؟
  عرفــان: ما در یک گروه 25 نفری از نیجریه به ایران آمدیم تا چند بازی دوستانه انجام دهیم که سه نفرمان در ایران ماندیم.
  _ در کدام تیم‌ها؟
  عرفــان: ابتدا در پاسارگاد تهران به بازی پرداختم، سپس به فولاد اهواز رفتم و پس از آن به ابومسلم در مشهد آمدم.
  _ چه شد به ابومسلم آمدید؟
  عرفــان: با توجه به شناختی که از این تیم در سال‌های قبل داشتم و همچنین حمایت‌های <ناصر شفق> مدیر عامل باشگاه و <خداداد عزیزی> که یک حماسه‌ساز در فوتبال ایران است، تصمیم گرفتم با این باشگاه قرارداد سه ساله ببندم.
  _ همسرتان مشهدی است؟
  عرفــان: خیر، او تهرانی است.
  همسر عرفان پاسخ می‌دهد: من ندا خیری هستم، 23 سال سن دارم و در رشته مدیریت تحصیل می‌کنم، آشنایی من با عرفان از آن‌جا آغاز شد که من کارمند سفارت نیجریه در تهران بودم، عرفان به آن‌جا رفت و آمد زیادی داشت. ضمن این‌که من معلم خصوصی فرزندان سفیر هم بودم... عرفان از من خواستگاری کرد. ابتدا از این درخواست او تعجب کردم، اما وی خواستگاری از من را با خانواده‌ام مطرح کرد و تقدیر این شد که ازدواج کنیم.
  _ ممکن است دوباره به نیجریه برگردید؟
  خیری: از آن‌جا که برادران و خواهران عرفان در کشورهای مختلف زندگی می‌کنند، به احتمال زیاد او در ایران می‌ماند، جز این‌که بخواهد برای دیدن مادرش به آن‌جا برود... اما اگر او برود، من هم با او خواهم رفت، ضمن این‌که عرفان حالا حالاها در ایران خواهد ماند.
  _شما با چه زبانی با یکدیگر صحبت می‌کنید؟
  خیری: همان‌طور که می‌بینید، عرفان کاملا با زبان فارسی آشنایی دارد، اما بعضی مواقع اگر بخواهد سریعا صحبتش را به من انتقال دهد، با زبان انگلیسی صحبت می‌کند، من هم به زبان انگلیسی کاملا تسلط دارم.
  _ شما به دین اسلام رو آوردید، می‌توانید برای‌مان بگویید، چگونه به اسلام رو آوردید؟
  عرفــان: من قبل از این‌که ازدواج کنم، تصمیم گرفته بودم مسلمان شوم، پس از ورود به ایران با کسانی در این کشور برخورد کردم که خیلی به من کمک کردند، از اخلاق و روحیات آنان بسیار خوشم آمد، آنان یک مومن واقعی بودند و می‌دیدم که اسلام چگونه در خلق و خوی آنان رخنه کرده است، با آنان به گفتگو نشستم و از آنان خواستم که از اسلام برایم صحبت کنند، این‌که این دین چه تحولاتی در بشر به وجود می‌آورد، آنان هم برایم گفتند که من تمامی آن گفته‌ها را به حافظه سپردم، از آن‌جا بود که به اسلام علاقه‌مند شدم، از این‌رو درباره آن مطالعه کردم، چند کتاب خواندم و تحقیق کردم و بارها به حرم امام‌رضا(ع) رفتم و شکوه آن‌جا در من تاثیر بسزایی گذاشت... اما انگیزه اصلی من برای مسلمان‌شدن، همسرم بود... من با همسرم در تهران آشنا شدم، پس از مدتی تصمیم گرفتم با او ازدواج کنم، اما از آن‌جا که او مسلمان بود، من هم باید مسلمان می‌شدم و چه بهانه‌ای بهتر از این‌که من مسلمان می‌شدم، همان‌طور که گفتم، خیلی پیشتر از این‌که ازدواج کنم تصمیم گرفته بودم به اسلام رو بیاورم، اما ازدواج انگیزه‌ای چندبرابر در من ایجاد کرد... بنابراین به حرم حضرت امام رضا(ع) رفتم و در آن‌جا به دین اسلام گرویدم... در آن‌جا مسلمان شدم و نام <عرفان> را برای خود انتخاب کردم.
  _خودتان نام‌تان را انتخاب کردید؟
  عرفــان: با کمک همسرم، از میان نام‌های اسلامی<عرفان> را انتخاب کردم.
  _و برای‌مان از حرم امام رضا(ع) بگو، چه حسی به تو دست می‌دهد، زمانی که در بارگاه این حضرت هستی؟
  عرفــان: هرگاه به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) می‌روم، احساس آرامش و سبکی به من دست می‌دهد، از طرفی ابهت و شکوه این حرم مقدس، احساس خوبی را به من القاء می‌کند، احساسی که من نمی‌توانم آن را توصیف کنم... همچنین زمانی که درباره اسلام مطالعه می‌کردم، متوجه شدم که مسلمانان با چه اعتقاداتی، پا به این بارگاه می‌گذارند، نمی‌دانم چرا همیشه حرم شلوغ است، همیشه در این مکان تمامی چراغ‌ها روشن است، در هر ساعت و دقیقه‌ای از شبانه‌روز می‌روی، حرم امام رضا(ع) مملو از جمعیت است، زمانی که این جمعیت را می‌بینم، احساس می‌کنم تنها نیستم، نه من، بلکه تمامی افرادی که در آن‌جا هستند... همه در حال راز و نیاز هستند، افرادی را دیده‌ام که حاجت می‌گیرند، یکی بیمار است، یکی برای بیماری دیگری دعا می‌کند، یکی در زندگی‌اش گره‌ای کور دارد و آمده حاجت بگیرد، آن یکی به دنبال شفاعت و همه این موارد از ابهت و شکوه و بزرگواری امام رضا(ع) است. او انسان بزرگی بود.
  _از این‌که مسلمان هستی، چه احساسی داری؟
  عرفــان: احساس راحتی دارم، دلم می‌خواهد آیین‌های آن را مو به مو اجرا کنم، چون که انسان‌ساز است، دلم می‌خواهد یک مومن واقعی باشم... دلم می‌خواهد به همه کمک کنم، دلم می‌خواهد دل مردم را شاد کنم، نمی‌دانم، می‌توانم یا نه؟ اما تمام سعیم را می‌کنم. اسلام به من آرامش را هدیه داد.
  _ و از همسرت راضی هستی؟
  عرفــان: می‌گویند: همسر خوب، نعمت است، خدا را شاکرم.
  _ بحث را عوض می‌کنیم، از غذاهای ایرانی خوشت می‌آید؟
  عرفــان: عالی و بسیار خوشمزه است، به خصوص باقالی‌پلو با ماهیچه... من تجربه زندگی در پرتغال، آلمان، مجارستان و بلژیک را دارم، باید بگویم غذاهای ایرانی با مزاج تمام مردم دنیا سازگاری دارد.
  _ چه تفاوتی بین غذاهای ایرانی و نیجریه‌ای است؟
  عرفــان: غذاهای ایرانی سبک هستند، اما غذاهای ما بسیار سنگین و از طرفی طبخ‌شان هم خیلی دردسر آفرین است. ضمن این‌که ایرانی‌ها خیلی برنج می‌خورند، اما در کشورهای آفریقایی، هفته‌ای یک بار برنج مصرف می‌کنند.
  _ و طرز تهیه غذایی را می‌دانید؟
  عرفــان: بله، فراموش نکنید، من از 15 سالگی تنها زندگی می‌کردم، به طور حتم طرز تهیه چند غذا را می‌دانم.
  _مواد اولیه غذاهای نیجریه‌ای از چیست؟
  عرفــان: گوشت گاو، یک نوع سیب‌زمینی محلی به نام <یم>، سبزی‌های محلی که در ایران ندیدم.
  _تفاوت فرهنگ ایران با نیجریه را در چه می‌دانید؟
  عرفــان: تفاوت آشکاری که در این فرهنگ دیده‌ام، ازدواج‌های فامیلی است که این نوع ازدوا‌ج‌ها در کشور ما ممنوع است و اقوام نمی‌توانند با یکدیگر ازدواج کنند.

  خانواده سبز

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com

     پدر آریوس ::: جمعه 86/5/26::: ساعت 10:21 عصر
  نظرات دیگران: نظر

   

  یک اوکراینی در محضر آیت‌الله شفیعی مسلمان شد

  یک خانم اوکراینی با حضور در دفتر آیت‌الله سید علی شفیعی، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری مسلمان شد.

  به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ "امیلیا تساتسکا" متولد سال 1984 در اوکراین، با اراده و اختیار کامل از کیش سابق خود (مسیحیت) عدول نموده و با اعتراف به حقانیت دین مبین اسلام و برحق بودن مذهب تشیع، اظهار شهادت نمود و به وحدانیت خداوند متعال و رسالت حضرت محمد بن‌عبدالله(ص) و امامت حضرت علی‌بن ابیطالب (ع) و سایر عقاید حقه اسلامی و مذهبی و متعهد به انجام فرایض دینی گردید و نام مقدس "فاطمه" را برای خود انتخاب نمود.

  سایت ایسنا

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/5/26::: ساعت 10:13 عصر
  نظرات دیگران: نظر

   

  راسموسن که در حال حاضر کشیش کلیسای پروتستان دانمارک است این مطلب را روز یکشنبه در کنفرانس بین‌المللی "معرفی شخصیت و اندیشه‌های پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)" اعلام کرد.

  وی افزود : رفتار پیامبر اسلام (ص) نشان می‌دهد که چگونه ما باید با افراد دیگر برخورد کنیم.

  این محقق دانمارکی که ‪ ۳۰‬سال در رابطه با دین اسلام تحقیق کرده است ادامه داد : پیامبر اسلام (ص) علاوه بر اینکه با افراد شرور در جامعه مقابله می‌کرد، اما در عین حال به‌ عنوان یک شخص مسوولیت پذیر خود را در قبال آنها مسوول می‌دانست.

  راسموسن که در حال حاضر مدیریت مرکز تحقیقات اسلام مسیحیت در کپنهاک را برعهده دارد ، افزود : از سوی دیگر بین مذهب شیعه و مسیحیت نیز مسایل مشترک بسیاری وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به موضوع تلاش و مجاهدت انسانهای خوب نظیر امام حسین(ع) در راه عظمت الهی اشاره کرد.

  این محقق دانمارکی در رابطه با موضوع انتشار کاریکاتورهای ضد اسلامی نیز گفت : متاسفانه جامعه دانمارک شناخت درستی از اسلام و معتقدات مسلمانان ندارد ، زیرا همواره آنها را با معیارهای دنیای مسیحیت مورد توجه قرار می دهد، این درحالی است که جامعه غرب باید مسلمانان و معتقدات آنها را با معیارهای اسلامی مورد توجه قرار دهد.

  وی ادامه داد : تنها با شناخت صحیح و درست از اسلام و اعتقادات مسلمانان است که دنیای غرب می‌تواند رفتاری معقول و همراه با گفت و گوهای سازنده با جهان اسلام داشته باشد.

  راسموسن در عین حال از سیاستمداران کشور خود به دلیل ارایه نکردن طرح‌های مناسب برای جذب مسلمانان در جامعه دانمارک انتقاد کرد و افزود : دولت نه تنها در این زمینه موفق نبوده ، بلکه حتی سیاستمداران ما لوایح و قوانین لازم را نیز در این زمینه تهیه نکرده‌اند.

  این محقق و اسلام‌شناس غربی اضافه کرد : از سوی دیگر دانمارک در رابطه با بحرانی که اخیرا بر سر انتشار کاریکاتورها ایجاد شد ، باید روابط خود را بار دیگر با مسلمانان و کشورهای اسلامی احیا کند.

  کنفرانس بین‌المللی معرفی شخصیت و اندیشه‌های نبی مکرم اسلام (ص) روز یکشنبه و همزمان با سالروز ولادت حضرت ختمی مرتبت، در شهر کپنهاک پایتخت دانمارک برپا شده بود.

  در این همایش یک روزه که همزمان با نام‌گذاری سال پیامبر اعظم (ص) برپا شد، اندیشمندان و متفکرانی از کشورهای مختلف جهان از جمله انگلیس، اتریش، دانمارک و ایران درباره ابعاد شخصیت و جایگاه رفیع رسول مکرم اسلام (ص) سخنرانی کردند.

  در این کنفرانس که توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک و در مرکز مطالعات بین‌المللی این کشور در کپنهاک برگزار شد، اندیشمندان و علمای مسلمان، مسیحی و سایر ادیان الهی مقیم دانمارک به همراه شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این کشور بهمراه سفرا و نمایندگان سفارت‌خانه‌های خارجی در دانمارک از جمله سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی حضور داشتند.

  "حجت‌الاسلام احمد واعظی" و "حسن رحیم‌پور ازغدی" از جمله اندیشمندان ایرانی حاضر در این همایش بودند.

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: چهارشنبه 86/5/24::: ساعت 4:1 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  به سوی آسمان ...

  اشهد ان لا اله الا الله، اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله؛ فاطمه دختر جوان مسیحی در حالی این جملات رو ادا می کرد که اشک از چشمان خودش و حاضران جاری بود.


  سال گذشته در هفته وحدت او با تشرف به تشیع اسم خود را در جمع عاشقان مولی علی(ع) ثبت کرد. او عامل اصلی گرایشش از مسیحیت به تشیع را راهنمایی های دختر عموی خود که چند سال فبل به تشیع مشرف شده می داند.لیلا دختر عموی فاطمه هم اکنون در حال ورود به چهل سالگی ست و همراه خانواده پنج نفره اش در یکی از کشورهای همسایه اقامت دارد. درسن بیست و چهار سالگی هنگامی که از فیلپین برای کار به این کشور آمده بود با همسر شیعه خود آشنا شده و ازدواج کرده است. بقیه ماجرا را از زبان لیلا می خوانیم:اطلاعات من از اسلام در حد شنیده هایم از دوستانم بود تقریبا تمام اطرافیانم مسلمانان را به چشم افرادی تروریست خشن و دور از آداب می دیدند و بسیار به من توصیه می کردند اصلا تماس مستقیمی با آنان نداشته باشم.تا چند ماه بعد از ازدواج هنوز بر مذهب خود باقی بودم اما مشاهده حالات همسرم در نماز و مطالبی که کم و بیش از اسلام می شنیدم در ذهن من سولات بسیاری را ایجاد کرد. رفته رفته با خانمهای فیلیپینی مسلمانی آشنا شدم که اکثرا اهل سنت بودند و در عرض یک ماه کاملانظرم به اسلام عوض شد در کلاس های عقایدی دوستانم شرکت کردم و رفته رفته عاشق اسلام شدم. همسرم سعی می کرد که ذهن من به اختلافات تشیع و تسنن مشغول نشود اما در جمع دوستان سنی دیدم که آنها با تمسخر از شیعیان یاد می کنند و حس کنجکاوی ام بر انگیخته شد و اینگونه مشغول به مطالعه کتابهایی در مورد تشیع که از ایران تهیه می کردم شدم. اما این کافی نبود برای اینکه از راه دور نشوم به نماز خیلی اهمیت می دادم و در واقع کار روزمره ام عبادت و مطالعه بود. در عرض یک ماه متوجه شدم طی این چند وقت اصلا اطلاعاتی از اهل بیت نداشه ام و تازه به سرچشمه رسیده ام. و نقطه عطف انقلاب درونی ام به آشناییم با واقعه کربلا بر می گردد احوالی بمن دست داد که توصیفش در گفتار و نوشتار بسیار مشکل است بخصوص روایت علی اصغر امام حسین (ع) بسیار من رو تحت تاثیر قرار داد و طی مدت کوتاهی بنده اشهد ان علیا ولی الله رو بزبان آوردم و این رو جز لطف الهی نمی دانم.

  لیلا همچنین در مورد وضعیت پوشش خود فبل و بعد از تشرف به اسلام می گوید:

  قبل از تشرف عقیده ای به حجاب نداشته و هیچ محدودیتی در انتخاب پوشش نداشتم؛ اما در فاصله ازدواج تا تشرفم به خاطر علایقه همسرم از حجابی نصفه و نیمه ! استفاده می کردم اما با اشنایی با اسلام در درجه اول فقط به خاطر اینکه دستور اسلام بود مقید به حجاب شدم اما کم کم حس عجیب در من ایجاد شد: احساس عزت و امنیت. بنظر من بد حجابی معنا ندارد یعنی انسان باید با دلیل کامل بالاخره انتخاب خود را بکند بد حجابی نوعی تردید در انسان ایجاد می کند و به نوعی به انسان امکان تشخیص تفاوت بین حجاب و بی حجابی و فواید حجاب در سطح اجتماع را نمی دهد.

  قبل از تشرف عقیده ای به حجاب نداشته و هیچ محدودیتی در انتخاب پوشش نداشتم؛ اما در فاصله ازدواج تا تشرفم به خاطر علاقه همسرم از حجابی نصفه و نیمه ! استفاده می کردم اما با آشنایی با اسلام در درجه اول فقط به خاطر اینکه دستور اسلام بود مقید به حجاب شدم اما کم کم حس عجیبی در من ایجاد شد: احساس عزت و امنیت. بنظر من بد حجابی معنا ندارد یعنی انسان باید با دلیل کامل بالاخره انتخاب خود را بکند بد حجابی نوعی تردید در انسان ایجاد می کند و به نوعی به انسان امکان تشخیص تفاوت بین حجاب و بی حجابی و فواید حجاب در سطح اجتماع را نمی دهد.

  لیلا دو۳ سال پیش مبتلا به سرطان سینه شد طوری که بعد ار هفت عمل جراحی از طرف متخصصین جواب شد و به علت استفاده از داروهای قوی دچار ضعف جسمانی شدید شد لیلا وقتی از آن زمان یاد می کند می گوید حس می کردم در اثر یک گناه یا اشتباه به این مریضی مبتلا شدم به همین جهت در رفتار خودم خیلی دقیق شدم متوجه شدم تا ان زمان تمامی عادات قبل از تحولم را ترک کرده بودم غیر از تماشای یک شبکه تلویزیونی فیلیپین با خودم گفتم این شاید یک زنگ خطره و بین خودم و خدا عهد کردم این عادت را کنار بگذارم و سال پیش عازم سوریه شدم با دلی بسیار شکسته در حالیکه غیر از این سرطان از بیماری صعب العلاج دیگری هم رنج می بردم بعد از اولین زیارت با کمال تعجب دیدم که هیچ اثری از بیماری در وجودم نیست و بعد از تست مجدد سرطان متعجب تر شدم که دیگر اثری از سرطان هم در وجودم باقی نمانده بود و من دوباره به زندگی عادی بازگشتم و همه این ها را جز معجزه نمیبینم.

  لیلا بعد از تشرف به اسلام وسیله ای شد برای گرویدن خانواده پدری و دوساتش به تشیع. او هم اکنون هم مشغول ارایه دروس عقیدتی برای تازه مسلمانان فیلیپینی ست.

  و اما حرف آسمانیان: کاش ما به عنوان بچه مسلمون و رهرو خاندان پیامبر (ص) کمی در دین خودمون عمیق می شیم و به جای یه دین موروثی پایه های قدرتمند اعتقادی رو در وجودمون می ساختیم، تا با یه شبهه و سوال مغالطه آمیز سست نمی شدیم.

  آسمانیان برای چنین هدفی در خدمت شماست. برای این خانواده محترم و دیگر مشرف شدگان به دین مبین اسلام آرزوی موفقیت داریم.

  سایت آسمانیان

  منبع: http://www.kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: سه شنبه 86/3/22::: ساعت 1:38 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  <      1   2   3   4   5   >>   >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 29
  بازدید دیروز: 34
  کل بازدید :227962

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  رهیافتگان - مسجد و کلیسا - mosque&church
  پدر آریوس
  این وبلاگ بر آن است تا در فضایی آرام ، عقلانی و منطقی به مناظره و گفتگو با برادران و خواهران مسیحی جویای حق و حقیقت بپردازد.

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>فهرست موضوعی یادداشت ها<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  رهیافتگان - مسجد و کلیسا - mosque&church

  >>> لوگوی دوستان<<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<
  پارسی بلاگ، پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ
  2006-ParsiBlog™.com ©