سفارش تبلیغ
صبا
محبوب ترینِ مؤمنان نزد خداوند متعال، کسی است که در راه فرمانبری خدا بکوشد، خیرخواه امّت پیامبرش باشد، در عیب هایش بیندیشد و آگاه گردد، خِرد ورزد و عمل کند . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
اخبار مسجد و کلیسا - مسجد و کلیسا - mosque&church
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • مسجد و کلیسا
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • واتیکان اعلام داشت که کاردینال خوزه مارتینز در پرتغال و در مجلس بزرگداشت خانم لوسیا سانتوز شرکت خواهد کرد .

   این مجلس به مناسبت سومین سالروز درگذشت لوسیا سانتوز برگزار خواهد شد .

  همچنین واتیکان اعلام داشت که احتمالا برای تقدیس وی به فاصله ی سه ساله از وفات وی اکتفا خواهد کرد و به جمع آوری مقدمات تقدیس وی خواهد پرداخت . این در حالی است که مطابق رسوم واتیکان برای تهیه ی شواهد برای تقدیس یک شخص لا اقل گذشت 5 سال از مرگ او لازم است .

   لازم به ذکر است که لوسیا دوس سانتوز یکی از سه کودکی است که در فاطیما در سال 1917 ادعای دیدن زنی به نام فاطیما را نمود .     

   

  فاتیما ( Fatima)                                                     

   

  کلیسا پس از آنکه این مطلب ثابت گردید و همگان به بحث در خصوص آن می پرداختند از بررسی آن خودداری نمود اما فشارهای عمومی مسیحیان باعث شد که در نهایت دستگاه واتیکان با پذیرفتن این واقعه « فاطیما » را همان مریم باکره بخواند !

   این در حالی است که مسلمانان به روشنی نام این زن را بر دختر پیامبر اسلام منطبق می دانند و با طرح این سوال که به چه مناسبت حضرت مریم ، خود را فاطیما خوانده کلیسای مسیحی را به چالش کشیده اند .

   چند سال قبل نیز صدا و سیما ی جمهوری اسلامی ایران با تهیه ی برنامه ای از مدونای فاطیما به شرح این واقعه پرداخت و آن را منطبق بر حضرت فاطمه دانست .

   گفتنی است که به ادعای برخی ، نام این شهر پیش از این واقعه نیز فاطیما بوده و برای این نام پیشینه ای تاریخی نیز ذکر می کنند اما در مقابل ، مطابق نقلهای موجود در داستان فاطیما ، آن بانو خود را فاطیما معرفی نموده است 

   

  فاتیما ( Fatima)                                     

   

   زیارتگاه فاطیما در پرتغال                                                        

    

   

                                 فاتیما ( Fatima) 

   تصویری از یکی از جرایدی که در همان زمان به تشریح واقعه ی فاطیما پرداخته بودند .

    

                                         جنازه خواهر لوسی آخرین بازمانده فاطیما

                                                      تصویری از جسد بانو لوسیا سانتوز

   

   منبع: خبرگزاری واتیکان
   


  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  والنتاین ؛ خوشبینیها و بدبینیها !

  روز چهاردهم فوریه ( 25 بهمن ) به عنوان روز قدیس والنتینوس و به نام وی « والنتاین » شناخته می شود .

  والنتیوس در قرن سوم میلادی و در زمان سلطنت کلودیوس دوم می زیست . کلودیوس معتقد بود سربازی خوب خواهد جنگید که زن نگرفته باشد و از این رو زناشویی را برای سربازان امپراتوری روم ممنوع کرده بود.

  کشیش والنتیوس با ابراز ناخشنودی از این نظریه ی امپراطور به مخالفت با این دستور پرداخت  و بطور پنهانی عقد سربازان رومی را با دختران دلخواهشان جاری می نمود

  امپراطور پس از خبر دار شدن دستور زندانی کردن والنتینوس را داد اما مساله به اینجا ختم نشد و حتی خود کشیش والنتیسنوس نیز به درد عشق مبتلا شد . وی عاشق دختر زندانبان شده بود و این مساله و مسائلی از این قبیل سبب شد در نهایت امپراطور دستور اعدام وی را صادر کند .

  امروزه مسیحیان این کشیش را شهید راه عشق می شناسند .

  روز والنتاین به عنوان روز عشق در جهان مسیحی شناخته می شود اما با این حال برخی از رهبران مسیحی با ابراز ناراحتی از شیوع مسائل و روابط غیر مجاز میان جوانان مسیحی به بهانه ی  این عید نسبت به آن چندان خوشبین نیستند .

  در مورد عید والنتاین بسیاری از کلیساهای مسیحی با رد این مطلب که والنتاین عید مذهبی باشد معتقدند این عید فقط یک سنت اجتماعی است و هرگز جنبه ی مذهبی و دینی ندارد و ارتباطی به مسیحیت ندارد و حتی در سال 1969 در بسیاری از کلیساها رسما این عید از میان اعیاد دینی کنار نهاده شد .

  امروزه برخی از کلیساها با پذیرفتن این عید به نام قدیس والنتینوس ، نام دو قدیس دیگر را نیز در این روز گنجانده اند : قدیس سیریل و قدیس میتودیوس

   منبع: http://rahemasih.com

     پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  مسلمانان حق ساخت مسجد ندارند 

  جورج هایدر رئیس حزب حاکم « اتحاد برای آینده ی اتریش » بیان داشت : ما با وجود احترام برای مسلمانان معتقدیم مسلمانان نمی توانند در این کشور مسجد بسازند و اسلام را در این کشور تقویت کنند .

  گروههای اسلامی با اعتراض به این تصمیم دولت معتقدند این گونه تصمیمات با آزادی ادیان کاملا مغایر است .

  اسلام به عنوان دین دوم قاره ی اروپا از جایگاه مهمی برخوردار است و شیوع روز افزون آن و توجه جوانان غربی به عرفان و عبادات اسلامی ، رهبران سیاسی را به چالشی جدی فراخوانده است .

  بسیاری از کشورهای غربی با زیر پا گذاشتن ادعاهای خود مبنی بر تساوی میان پیروان ادیان و آزادی عقیده با ادعاهای مختلف سعی در جلوگیری از گسترش اسلام در این قاره دارند .

  در حال حاضر در اتریش بیش از سیصد و پنجاه هزار مسلمان وجود دارند که معمولا از داشتن مسجد محرومند و مجبورند مراسم دینی خود را در نمازخانه های این شهر برگزار کنند .

  منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

   استفاده از نام رمضان برای ترغیب جوانان مسیحی به روزه 

  کلیسای کاتولیک در هلند با الهام گرفتن از کلیساهای سنگال برای ترغیب جوانان مسیحی به روزه از واژه ی « رمضان مسیحی » برای ایام روزه ی لنت استفاده می کند !

  مشکل بی رغبتی جوانان مسیحی به احکام کلیسایی و مراسم دینی گریبانگیر ، بسیاری از جوامع مسیحی شده است و  بی توجهی جوانان به مراسم روزه بسیار شایع است .

  با وجود اینکه روزه در دین مسیحیت بسیار ساده است و خوردن یک یا دو وعده غذای سبک در روز مجاز شمرده شده است اما این اعتقاد که روزه برای نجات امری لازم نیست موجب شده است که توجه چندانی نسبت به این عبادت صورت نگیرد .

  البته این اشکال اختصاصی به روزه ندارد و بسیاری از دین شناسان و جامعه شناسان معتقدند این طرز فکر که مسیح با آمدن خویش شریعت را برداشت و با ایمان به مسیح می توان نجات یافت موجب دوری جوانان از مسائل عبادی و معنوی می شود و حتی برخی معتقدند این عقیده موجب شیوع بزهکاری در میان جوانان غربی نیز شده است .

  مارتین وان دیر کویل یکی از مسئولین مرکز خیریه « فاستانکتی » در خصوص اهمیت روزه و جایگاه نامناسب آن در میان مسیحیان می گوید : ما نیازمند آن هستیم که چهره ای مناسب از روزه ی مسیحی را ترسیم کنیم .

   

   منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

   انتخاب رهبر جدید کلیسای ارتودوکس شرقی

  رهبر جدید کلیسای ارتودوکس یونان انتخاب شد

  در پی رایزنی های اسقفان عالیرتبه ی  کلیسای ارتودکس یونان ، رهبر این فرقه انتخاب شد .

  مطران تیبز هیرونیموس به عنوان رهبر این فرقه سرپرستی کلیسای ارتودوکس یونان را بر عهده خواهد داشت .

  رهبر پیشین این فرقه که 95 درصد مردم یونان را در بر می گیرد ، عالیجناب کریستودولس نام داشت که در ژانویه ی جاری دار فانی را وداع گفت . وی به دلیل ابتلا به عارضه ی سرطان و پس از هفت ماه تحمل این بیماری از دنیا رفت .

  پاتریارک هیرونیموس که از این پس رهبری کلیسای ارتودوکس شرقی ( یونانی ) را بر عهده خواهد داشت متولد 1938 است و اکنون هفتاد ساله است .

  شایان ذکر است که وی پیش از این بارها و بارها با رهبر پیشین درگیری م اختلافات شدید داشته است . آخرین و مهمترین این اختلافات به سال 2000 میلادی و در مورد حزب سوسیالیست و حاکمیت آن می باشد .

   

   منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  پخش تصاویر تمثال آتشین پاپ ژان پل دوم بحثهای زیادی را در میان مسیحیان کاتولیک به وجود آورده است .

  این صورت آتشین که در یک محفل مسیحیان کاتولیک در لهستان ( محل تولد پاپ ) برای لحظاتی تشکیل شد بسیاری از مسیحیان را بر این باور واداشته که این تمثال آتشین مربوط به پاپ فقید است .

  شعله های آتش به گونه ای شباهت به یک انسان دارد اما خصوصیت آن شباهت به شیوه ی دست تکان دادن پاپ است و همین مساله بسیاری را متقاعد کرده که این فقط می تواند تصویر پاپ باشد .

  یاریک سیلکی مدیر شبکه ی دینی هلند که از نزدیکان پاپ فقید به شمار می آید با قاطعیت می گوید : من پس از دیدن این تصاویر قانع شده ام که این تمثال ، مربوط به پاپ ژان پل است .

  تلویزیون ایتالیا بارها و بارها فیلم این صحنه را پخش نموده است و اعلام نموده که این تصویر توسط افراد بسیار زیادی مشاهده شده و در آن شک و تردیدی نیست .

  به نظر می رسد هدف از اعلام و انتشار این قبیل اخبار ، اعلام وقوع و صدور معجزات از این پاپ است . طبق قوانین واتیکان ، برای تقدیس یک شخص ( معرفی کردن یک شخص زمره ی قدیسین مسیحیت ) باید ظهور سه معجزه در طول زندگی و یا پس از مرگ از فرد ظاهر شود .

  امروزه واتیکان بیش از ده هزار قدیس را در نام قدیسین گنجانده است و مدعی است تمام این افراد لا اقل سه معجزه در طول زندگی و یا پس از مرگ داشته اند . انتظار می رود پاپ ژان پل دوم نیز به خاطر محبوبیت ویژه ی خویش در میان مسیحیان کاتولیک و با ثابت شدن معجزات وی به عنوان قدیس معرفی شود .

  منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  پل گوبل سفیر جدید واتیکان در ایران 

  ژان پل گوبل ، سفیر جدید واتیکان استوارنامه ی خود را تحویل منوچهر متکی ، وزیر امور خارجه نمود .

  وی در گفتگو با وزیر امور خارجه ی کشورمان با بیان این که سهم ایران در فرهنگ جهان مربوط به امروز نبوده بلکه ریشه در تاریخ دارد، روابط کشورمان با دنیای مسیحیت را بسیار دیرینه و قدیمی خواند.

  ژان پل گوبل آمادگی واتیکان را برای تشکیل یک کمیسیون دایمی گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

  وی در این دیدار عزم مقامات کشورش را برای توسعه و تحکیم روابط با جمهوری اسلامی ایران مورد تاکید قرار داد.

  وزیر امور خارجه نیز با بیان این که دنیا در چند سال اخیر شاهد پدیده زشت اهانت به ادیان الهی بوده‌است گفت: رسالت رهبران دینی امروز بسیار سنگین تر از گذشته است.

  منوچهر متکی هنگام دریافت رونوشت استوارنامه سفیر جدید واتیکان، بر لزوم مشورت مستمر رهبران دینی تاکید کرد.

  متکی ملت ایران را ملتی علاقه مند به گفت و گو ، اهل منطق و معتقد به حق و عدالت معرفی کرد و تعامل آنان با اقلیت‌های دینی را درطی تاریخ مثال زدنی خواند.

  وزیر امور خارجه ایران با اشاره به همکاری‌های خوب کشورمان و واتیکان ابراز امیدواری کرد که روابط فیمابین بیش از پیش گسترش و توسعه یابد.

  وی با دعوت از وزیر امور خارجه واتیکان برای سفر به ایران، آمادگی کشورمان را برای تشکیل کمیسیون دایمی گفت و گو با آن کشور مورد تایید قرار داد.

  منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  پیام تسلیت پاتریارک مسیحیان مارونی لبنان به مناسبت شهادت عماد مغنیه

  نصر الله پطرس صفیر ، رهبر مذهبی مسیحیان مارونی لبنان شهادت « عماد مغنیه » فرمانده ی ارشد نظامی حزب‌الله را به مسوولان این حزب تسلیت گفت.

  مطران « شکرالله نبیل الحاج » به نمایندگی از سوی پاتریارک مسیحیان مارونی لبنان با حضور در مقر حزب الله پیام تسلیت پاتریارک را ابلاغ نمود .

  وی در این دیدار گفت : امیدوارم لبنانی‌ها همانگونه که پیرامون شهید بزرگ خود مغنیه جمع شدند برای نجات کشورشان نیز با هم متحد شوند.

  وی در واکنش به این اظهار نظر کاخ سفید که « جهان بدون مغنیه بهتر خواهد بود » گفت : مهم نیست که آنان چه می‌گویند مهم این است که ما در لبنان چه باوری داریم.

  شایان ذکر است که امیل لحود رییس جمهور سابق لبنان نیز با حضور در مقر حزب لله شهادت این سردار رشید را تسلیت گفت.

  عماد مغنیه به عنوان مغز متفکر نظامی حزب الله یکی از بزرگترین اهداف آمریکا و اسراییل به شمار می آمد و حتی آمریکا برای سر وی مبلغ 25 میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود .

  پیکر فرمانده ی ارشد حزب الله با حضور بیشمار اقشار مختلف لبنان تشییع و به خاک سپرده شد .

  منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  پاپ بندیکت شانزدهم در دیدار سالانه ی خود با کشیش‌ های رم اظهار داشت : جهنم وجود دارد و خالی نخواهد بود ، همه نجات نخواهند یافت و جهنم نیز یک امر واقعی است.

  این سخن پاپ در واکنش به سخن عالم الهی « اورسون بالتازار » تلقی می شود که نسبت به جهنم و عذاب گنهکاران موضع منتقدانه ای گرفته بود .

  پاپ افزود : آنهایی که روز قیامت را نمی‌شناسند، امکان شکست و لزوم رستگاری را نمی‌شناسند و آنهایی که برای رفتن به بهشت تلاش نمی‌کنند به صلاح انسان های روی زمین نیز کار نمی‌کنند.

  در روز قیامت مسوولیت هرانسان تحت پرسش قرار خواهد رفت .البته بخشش ، عدالت را کنار نمی‌گذارد و بدکاران بر سر سفره ابدی در کنار قربانیان نخواهند نشست.

  مساله ی عدالت موضوع اصلی‌ است . مسیح آمد تا به ‌ما بگوید که می‌خواهد همه ی ما به بهشت برویم و جهنم که از آن کم صحبت می‌شود برای کسانی که به او ایمان ندارند وجود دارد .

  پاپ همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اتخاذ سیاست دائمی واتیکان نسبت به کمونیسم ، به نقد آن پرداخت و گفت : نازیسم و کمونیسم فقط می‌خواستند جهان را تغییر دهند ، اما آنرا نابود کردند.

   

  poparyus@gmail.com

  http://kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: چهارشنبه 86/11/24::: ساعت 12:10 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  مسلمانان در جامعه آمریکایی قدرت می‌گیرند 

  روحانی مسلمان مقیم آمریکا از بهبود شرایط و تحیکم قدرت مسلمانان در جامعه آمریکایی خبر داد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، "یحیی هندی" که امام جماعت و مدرس مذهبی دانشگاه جورج تاون است، با بیان این مطلب گفت: «جایگاه مسلمانان در جامعه آمریکایی برخلاف آنچه رسانه‌ها از این گروه تصویرسازی می‌کنند، با قوت رو به بهبود است.»

  هندی افزود: «حادثه 11 سپتامبر در شهرهای آمریکا مردم این کشور را به تلاش برای دانش بیشتر درباره اسلام و همچنین مسلمانان را به تأیید هویت آمریکایی خود فراخواند.»

  وی در گردهمآیی دانشگاهیان سعودی طی سفر خود به عربستان گفت: «من فکر می‌کنم، آینده به خاطر خرد ما در برخورد با واقعیت‌ها روشن خواهد بود.»

  این روحانی متولد فلسطین افزود: «در میان نسل‌های دوم و سوم تلاش‌های جدی صورت گرفته است تا بخشی از بنیاد سیاسی شود، اما در رسانه‌ها و از سوی افراط‌گرایان مسیحی که نمی‌خواهند ما در آمریکا حضور داشته باشیم، با چالش مواجه هستیم.»

  وی با اشاره به آمار هفت تا 9 میلیونی مسلمانان در آمریکا خاطرنشان کرد که مسلمانان تلاش می‌کنند، اسلام را به صورت بخشی از جامعه آمریکایی ملی‌سازی کنند.

  وی افزود: «سال گذشته، نخستین مسلمان را به کنگره آمریکا فرستادیم و انتظار داریم تا 2015 به سه یا چهار نماینده در کنگره و همچنین حداقل 30 شهردار در سراسر آمریکا دست یابیم.

  این روحانی شمار وکلای مسلمان را در حال حاضر 400 نفر دانست، در حالی که پیش از حوادث 11 سپتامبر 2001 شمار وکلای مسلمان فقط 9 نفر بود.

  poparyus@gmail.com

  http://kelisa-masjed.blogfa.com  پدر آریوس ::: چهارشنبه 86/11/24::: ساعت 12:9 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  <      1   2   3   4   5   >>   >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 36
  بازدید دیروز: 34
  کل بازدید :227969

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  اخبار مسجد و کلیسا - مسجد و کلیسا - mosque&church
  پدر آریوس
  این وبلاگ بر آن است تا در فضایی آرام ، عقلانی و منطقی به مناظره و گفتگو با برادران و خواهران مسیحی جویای حق و حقیقت بپردازد.

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>فهرست موضوعی یادداشت ها<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  اخبار مسجد و کلیسا - مسجد و کلیسا - mosque&church

  >>> لوگوی دوستان<<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<
  پارسی بلاگ، پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ
  2006-ParsiBlog™.com ©