سفارش تبلیغ
صبا
محبوب ترینِ مردم نزد خداوند در روز قیامت و آن که [از دیگران] به خدا نزدیکتر است ، پیشوای دادگر است. [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
اخبار مسجد و کلیسا - مسجد و کلیسا - mosque&church
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • مسجد و کلیسا
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • جدیدترین آمارها حاکی از آن است که بیشترین رشد کلیسای مسیحی مربوط به فرقه ی یکتاپرست « شاهدان یهوه » است .

  بر اساس جدیدترین گزارش های منتشر شده درباره رشد کلیساها در امریکا مشاهده شده است که کلیسا شاهدان یهوه از بیشترین رشد برخوردار بوده است که این رشد به آن معنا است که آموزه های قدیمی کلیسائی در امریکا روز بروز رو به فراموشی و نابودی پیش می رود.

  آمار ها حاکی از رشد فزاینده ی گرایش به این فرقه است بطوری که دو ماه اول سال جدی میلادی ، بیشترین جذب مردم امریکا و کانادا به این فرقه را شاهد هستیم .

  صاحب نظران علت تمایل روز افزون مردم به این فرقه ها را مخالفت با برخی از تعالیم بحث برانگیز مسیحیت باستان نظیر تثلیث و ... دانسته اند  ،تعالیمی که کلیساهای سنتی نتوانسته اند پاسخ قانع کننده ای به آنها بدهند .

  رشد منفی تثلیث گرایی به عنوان مشکل بزرگ کلیساهای آمریکا و اروپا به شمار می رود و امروزه نهضت یونیتاریانیزم به عنوان یکی از قدرتمندترین نهضتهای دینی به شمار می رود .

  صرف نظر از فرقه ی شاهدان یهوه ، کلیسای « یونیورسالیستهای موحد » به عنوان یک قطب بزرگ ضد تثلیثی در آمریکا به شمار می رود .

  این فرقه در سال 1961 و با ادغام دو فرقه ی یونیورسالیست و موحدین به وجود آمد که امروزه در آمریکا دارای اهمیت بسیار زیادی می باشند .

  شایان ذکر است که پنج رئیس جمهور آمریکا و از جمله جفرسن و آدامز از مخالفین تثلیث و از میان یکتاپرستان به ریاست جمهوری این کشور رسیده اند . از دیگر شخصیتهای برجسته ی سیاسی یکتاپرست می توان به بنجامین فرانکلین ، توماس پاین ، جیمز مدیسن ، ینجامین راش و .. اشاره کرد .

  همچنین بسیاری از اندیشمندان و شخصیتهای بزرگ و نویسندگان آمریکایی نیز از گروههای ضد تثلیثی بوده اند . شخصیتهایی همچون امرسن ، هاوتورن ،  لانگ فیلو ، توریو ، هلمز . بسیاری از اصلاحگران تاریخ آمریکا هم موحد و یکتاپرست بوده اند . هوراس مان ، سوزان.ب.آنتونی ، هنری برگ و کلارا بارتن نیز یگانه پرست بوده اند .

  رشد فزاینده و رو به رشد مسیحیت یگانه پرست موجب نگرانی فرقه های تثلیث گرای مسیحی شده است و رهبران این فرقه ها به دنبال چاره ای اساسی برای مقابله با این مشکل هستند .  

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:11 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  نویسنده ی مسیحی : متاسفانه مسیحیان نمی دانند که چرا و به چه چیزی ایمان دارند !

   

  « کلزن » نویسنده ی مسیحی ، کتاب جدید خود را در مورد دفاع و تقویت ایمان و باورهای مسیحیت اصیل در مقابل اشکالات اسلام منتشر کرد .

  عنوان این کتاب تازه منتشر شده " The Faith : What Christians Believe, Why They Believe It, and Why It Matters " است و نویسنده امیدوار است بتواند مسیحیان را از بحران عقیدتی نجات دهد .

  وی اعلام کرد : در این زمان که مسیحیت تحت حملات زیادی قرار دارد بسیاری از مسیحیان نمی توانند از ایمان خود دفاع و آنرا بدرستی اظهار نمایند .

  کلزن 76 ساله افزود : من نگران ایمانی هستم که مسیحیان به آن اعتقاد دارند چرا که آنها نه می دانند که چرا ایمان دارند و نه می دانند که به چه چیزهائی ایمان دارند

  وی از اسلام به عنوان مهمترین تهدید برای ایمان مسیحی یاد کرد و اظهار داشت امیدوار است با انتشار این اثر بتواند ایمان اصیل و تاریخی مسیحیت و آموزه های آن را تقویت نماید .

   

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:11 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  رهبر کلیسای کاتولیک انگلستان به خاطر روابط جنسی به دادگاه احضار شد 

  دادگاهی در انگلستان ، رابطه ی نامشروع یک زن با رهبر کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز را برملا و هر دو را به محاکمه فرا خواند.

  هیئت منصفه ی دادگاه ، این عمل رهبر کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز را بیشرمانه توصیف کرده اند .

  زن مزبور که بعنوان سخنگو در این کلیسا مشغول به کار بود بعد از اینکه مدتی ناپدید شده بود اقرار کرد که وی در اثر این عمل منافی اخلاق، دو قلو باردار شده است و بهمین دلیل خود را برای مدتی ناپدید کرده بود .

   روزنامه های محلی با انتقاد از رئیس کلیسای کاتولیک وی را فردی نامرد و دورو و ریاکار معرفی کرده و خواستار برکناری وی شده اند .

  ایوریف رئیس 41 ساله کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز ادعا کرده است این اقدامات و اتهامات به منظور برکناری اجباری و واداشتن او به استعفا انجام می پذیرد .

  زن مورد تجاوز به دادگاه گفته است که با آقای ایوریف روابط بسیار گرم و صمیمی داشته و بارها با او رابطه برقرار کرده است و اخیرا ایوریف از وی تقاضای ازدواج کرده بود اما وقتی متوجه شد من از او دوقلو باردار هستم از این تصمیم صرف نظر کرد و همین امر باعث اعتراف من به این قضیه در محضر دادگاه شد .

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com

     پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:8 صبح

  هیئت منصفه کلیسای انجیلی مدارکی مبنی بر داشتن رابطه نامشروع یک کشیش با کودکان بدست آورده است.

  در صورت اثبات این ادعا و درست بودن مدارک این امر بعنوان یک رسوائی دیگر برای این کلیسا محسوب می گردد .

  در موردی مشابه یک کشیش 62 ساله به نام رابرت فرنسیس شاروود ، در سال 2006 به جرم تجاوز به یک پسر 16 ساله به یکسال حبس محکوم شده و مجوز کشیشی وی در تمام قلمرو کلیسای انجیلی لغو و خلع لباس شده بود .

   این کشیش که اکنون دوران محکومیت خود را سپری کرده است قصد دارد دوباره به سمت خود بازگردد و این امر باعث ایجاد نگرانی هائی شده است .

  به نظر می رسد رسوائی های ج ن س ی و تبعات آن به یکی از معضلات جدی کلیساهای مسیحی تبدیل شده است .

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:8 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  گزارش یک نویسنده ی مسیحی در مورد شکاف الهیاتی میان اونجلیستها 

   

  خانم  هارمونی گرانت ، نویسنده ی محافظه کار مسیحی در مقاله ی اخیر خویش به موضوع انشقاق میان مسیحیان اونجلیکال (اونجلیست) پرداخته است .

  وی در مقاله ی خویش با اشاره به جنایات اسرائیل در فلسطین اظهار داشته است : اونجلیکالها که مسیحیان صهیونیست نیز خوانده می شوند دچار انقسام و شکاف الهیاتی شده اند .

  وی در این مقاله می افزاید : در تابستان گذشته 34 رهبر اونجلیست در بیانیه ای خواستار تجدید نظر در مورد موضع گیری کلیساها در مورد اسرائیل شدند .

  این رهبران مسیحی اظهار داشته اند : ما به عنوان یک مسیحی اونجلیکال ، خود را ملتزم به کتب مقدس و تعالیم آنها می دانیم و تمام دستورات آن را الزامی می دانیم و یکی از دستورات همین کتاب مقدس ،  محبت به مردم و دوست داشتن آنان است و از جمله وظیفه داریم یهودیان را نیز دوست بداریم اما با این حال این نمی تواند دلیل بر انتقاد نکردن از سیاستهای اسرائیل باشد .

  رهبران اونجلیکال همچنین با به رسمیت شناختن حقوق مردم فلسطین بیان داشته اند : هرکدام از مردم اسرائیل و فلسطین ، نسبت به زمینهای اسرائیل حقوقی دارند که به هزاران سال پیش باز می گردد .

  خانم هارمونی گرانت در ادامه می نویسد : دیدگاه اخیر کلیسای اونجلیکال در قبال صهیونیستها ، در کنار دیدگاه قدیمی حاکی از یک شکاف عمیق الهیاتی است .

   نواندیشان اونجلیکال با اشاره به اینکه خداوند ملت خاصی را برنگزیده بلکه خداوند تمام ملتها را انتخاب کرده است و هرگاه قومی بخواهد قوم برتر باشد باید چنانچه تورات می گوید به دستورات خداوند متعهد باشد .

  لازم به ذکر است که فرقه ی اونجلیکال که در ایران به اونجلیست معروف شده اند یک فرقه ی بنیاد گرای مسیحی به شمار می آیند که دارای تفکرات صهیونیستی می باشند .

  اعضای این فرقه با پشتیبانی همه جانبه از اسرائیل ، معتقدند طبق پیشگوییهای کتاب مقدس باید یهودیان بر فلسطین سیطره یابند و در این راه با سیاستهای اسرائیل همراهی می کنند و برای تشکیل و تثبیت حکومت اسرائیلی در این منطقه تبلیغ و فعالیت می کنند .

  بسیاری از تحلیلگران ،  تشکیل این فرقه را یک حربه ی صهوینیستی می دانند و معتقدند صهیونیستها با سوء استفاده از تعالیم کتاب مقدس و با تقویت ظاهر بینی در میان پیروان این فرقه ، از مسیحیان در راستای اهداف خود استفاده می کنند . صهیونیستها با تلاش برای گسترش این فرقه در سطح جهان ، بدون هیچ گونه زحمتی ، مسیحیان را به طرفداری و جانبداری از دشمن دیرینه ی خود واداشته اند .

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:7 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  تایمز انلاین در گزارشی با بررسی وضعیت دینی ایرلند اعلام کرد : جمعیت پیروان آئین کاتولیک طی 20 سال به یک سوم کاهش می یابد .

   بنا به این گزارش ، ایرلند پیش از این یکی از کشورهائی بود که کاتولیک در آن حرف اول را می زد و جزو کشورهای کاتولیک جهان محسوب می گشت . امروزه در این کشور سکولاریزم جای کلیسای کاتولیک را گرفته است و با این تحولات دیگر نمی توان آئین کاتولیک را دین اول این کشور به حساب آورد.

  کلیسای کاتولیک ایرلند سخت به تکاپو افتاده است تا مانع این رسوائی شود و کاری کند تا این آمار به حیثیت آن لطمه وارد نسازد.

  این در حالی است که آمار گرایش به شغل کشیشی در این کشور هم بسیار نا امید کننده است.

  در سالیان گذشته ایرلند بعنوان یک قطب کشیش پروری در اروپا به حساب می آمد ولی هم اکنون این علاقه از بین رفته است بطوری که در سال گذشته 160 کشیش در این کشور از دنیا رفته اند در حالی که فقط 9 کشیش جایگزین آنها شده اند.

  روزنامه محلی کاتولیک نیوز پیپر طبق آماری پیش بینی کرده است که تا سال 2028 کشیش های ایرلند از 4752 نفر به 1500 نفر کاهش یابد.

  منابع آگاه علت این ریزش را رسوائی های جنسی کلیسای کاتولیک در سال های اخیر بخصوص از سال 1994 به بعد که دولت بطور رسمی پرده از برخی سوء استفاده های جنسی و تجاوز به کودکان توسط کشیشان این کلیسا برداشت، ارزیابی می کنند.

  شدت این سوء استفاده ها بطوری بود که طبق برآورد یک مؤسسه تحقیقاتی برای جبران خسارات ناشی از این اقدامات باید مبلغ 750 ملیون دلار از طرف کلیسای کاتولیک به قربانی ها پرداخت شود.

  گفتنی است 90 درصد جمعیت ایرلند در سال 1990 پیرو کلیسای کاتولیک بودند که این آمار ریزش چشمگیری را داشته و آینده اسف بارتری را در انتظار خواهد داشت.

   

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:7 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  رئیس دانشگاه اسلامی مسکو از رشد چشمگیر اسلام در کشور روسیه خبر داد .

  « مراد مرتضی » رئیس دانشگاه اسلامی مسکو در دیدار خود با رایزن فرهنگی ایران در مسکو به تشریح وضعیت اسلام و مسلمانان در این کشور پرداخت .

   وی در خصوص تاسیس دانشگاه اسلامی و حضور بیش از 300 دانشجو در آن توضیحاتی ارائه داد و رشد اسلام و اسلام گرایی در روسیه را چشمگیر و خواستار کمک کشورهای اسلامی خصوصا جمهوری اسلامی ایران در زمینه حمایت از آموزش های اسلامی شد.

  وی همچنین به برگزاری مسابقات بین المللی قرائت قرآن در روسیه اشاره و خواستار ادامه کمکهای ایران به برگزاری این مسابقات شد.

  مراد مرتضی با اشاره به اینکه امسال در کشور روسیه به نام « سال خانواده » نامگذاری شده است ضمن قدردانی از تشکیل انجمن دوستی و روابط فرهنگی زنان ایران و روسیه در این کشور ، آمادگی دانشگاه اسلامی و جامعه اسلامی مسکو را برای برگزاری همایشی در همین رابطه اعلام کرد.

  خانم کربلائی که ریاست این انجمن را بر عهده دارد از دیگر حاضرین در این جلسه بود که با استقبال از این پیشنهاد اظهار داشت به صورت رسمی آمادگی این نهاد را برای برگزاری کنفرانسی در این زمینه اعلام خواهند داشت .

  poparyus@gmail.com

  www.masjed-kelisa.blogfa.com  پدر آریوس ::: جمعه 86/12/17::: ساعت 1:6 صبح
  نظرات دیگران: نظر

  زنان فنلاندی قربانی آزار جنسی در محیط کار

  "در فنلاند ده ها هزار و شاید حتی صدها هزار زن قربانی آزار و اذیت جنسی در محیط کار واقع می شوند." این نتیجه ی ده ها بررسی و پژوهشی است که پژوهشگران در محیط های کار این کشور انجام داده اند.

  به گزارش«جهان» و به نقل از شهرزاد نیوز،"جوکو لونکو" حقوقدان و وکیل اتحادیه ی کارگری فنلاند در مصاحبه ای با "خبرگزاری هلسینکی" اعلام کرده است که بیشترین موارد آزار و اذیت در میان کارگران و پرسنل رستوران ها و کافه ها گزارش شده است؛ در عین حال شاغلین در این رشته ی خدماتی، از آن جا که مرتبا با مشتریان مست روبرو هستند، به طور غیرمستقیم و شاید ناخودآگاهانه واکنش کمتری در مقابل آزار و اذیت جنسی نشان می دهند.

  پس از رستوران ها و کافه ها، ادرارات و مراکز خدماتی‌ای قرار دارند که به کلیسا وابسته‌اند. تحقیقی که فدراسیون اتحادیه‌های آکادمیسین‌ها در سال 2006 انجام داده است، حاکی از آن است که در این دسته نهادها، 26 درصد زنان شاغل مورد آزار و اذیت جنسی و همچنین تبعیض واقع می‌شوند.

   همین منبع می‌افزاید که در رشته‌های وابسته به بهداشت و درمان کمترین موارد آزار و اذیت جنسی و تبعیض گزارش شده است.

  اتحادیه‌های کارگری رشته‌های مختلف با برگزاری کمپین‌های متعدد از اعضای خود خواسته اند ضمن گزارش چنین مواردی به دادگاه شکایت کنند تا بتوان به طور قانونی جلوی آنها را گرفت.

  www.kelisa-masjed.blogfa.com

  poparyus@gmail.com  پدر آریوس ::: چهارشنبه 86/12/1::: ساعت 6:15 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  یک رهبر بودایی : اسلام نجات دهنده ی بشر از بحران معنویت بوده است .

  شی یونگ شین رئیس انجمن بودیسم استان خنان چین : اسلام نجات دهنده ی بشر از بحران معنویت بوده است .

  وی در دیدار خود با رایزن فرهنگی ایران که در محل معبد نام آشنای شائولین برگزار شد گفت : دین اسلام نجات دهنده بشر از بحران معنویت بوده است .

  وی با اشاره به تمدن عظیم ایران افزود : تاریخ کشور ایران به قدمت تمدن بشر است و اسلام یکی از سه دین بزرگ در جهان به شمار می آید

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این نکته که اسلام پیام آور صلح و دوستی برای ادیان جهان بوده گفت : دین اسلام دین صلح می باشد ، اگر در جهان صلح باشد انسان می تواند به خوشبختی نایل آید . پیروان ادیان باید با یکدیگر به گفتگو بنشینند .

  شی یونگ شین در ادامه ی سخنان خویش افزود : مسلمانان نقش مهمی را در تعامل با سایر ادیان دارند و از طریق گفتگو است که شناخت و درک متقابل به دست می آید .

  منبع: http://rahemasih.com  پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  به آتش کشیده شدن یک مسجد توسط سه شبان مسیحی 

  سه شبان مسیحی در کلمبیا اقدام به آتش زدن مسجدی در شهر ناشفل نمودند .

  این سه شبان آمریکایی هستند و از مسیحیان تندرو به شمار می روند و پیش از به آتش کشیدن مسجد برای ساعاتی با نصب صلیب بر روی مسجد اقدام به تحریک مسلمانان نمودند و در آخر با به آتش کشیدن مسجد خشم مسلمانان را بر انگیختند . در همین حال ، مسیحیان کلمبیا به شدت این واقعه را محکوم نمودند .

  راندی میلر از رهبران مسیحیان لوتری کلمبیا با ابراز تاسف از این واقعه گفت : کار این سه شبان بسیار وحشتناک است . وی همچنین با اقامه ی نماز و دعا در کلیسا از خداوند درخواست دوری این کشور از این گونه اعمال وحشیانه را خواستار شد .

  وی همچنین در این رابطه گفت : خداوند بندگان خویش را برای یاری یکدیگر آفریده است و بر ما واجب است که ادیان دیگر را با دیده ی احترام بنگریم .

  وی همچنین خواستار بازسازی این مسجد گردید .

  ریف بیت تاکیت ، از رهبران کلیسای بابتیست نیز با انتقاد و ابراز برائت از این گونه اعمال گفت : ما هرگز نیازی به این اقدامات وحشیانه نداریم و مسیح هرگز چنین دستوری به ما نداده است و ما برای حفظ کشورمان از این کردارها دعا خواهیم نمود .

  شورای کلیساهای کلمبیا نیز اعلام نمود که در بازسازی این مسجدهمکاری خواهد نمود . این شورا با اهدای ده هزار دلار در بازسازی این مسجد شریک خواهد شد .

  منبع: http://rahemasih.com

     پدر آریوس ::: شنبه 86/11/27::: ساعت 11:26 عصر
  نظرات دیگران: نظر

  <      1   2   3   4   5   >>   >

  لیست کل یادداشت های این وبلاگ

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 26
  بازدید دیروز: 34
  کل بازدید :227959

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره خودم <<
  اخبار مسجد و کلیسا - مسجد و کلیسا - mosque&church
  پدر آریوس
  این وبلاگ بر آن است تا در فضایی آرام ، عقلانی و منطقی به مناظره و گفتگو با برادران و خواهران مسیحی جویای حق و حقیقت بپردازد.

  >> پیوندهای روزانه <<

  >>فهرست موضوعی یادداشت ها<<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  اخبار مسجد و کلیسا - مسجد و کلیسا - mosque&church

  >>> لوگوی دوستان<<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<
  پارسی بلاگ، پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ
  2006-ParsiBlog™.com ©